2024-07-24

PSYCHOLOG RADZI - STYMULACJA MÓZGU

Drodzy Rodzice.

Przedstawiamy materiały psychologiczne do pracy z dziećmi w domowym zaciszu. To właśnie praca dziecka z rodzicem najbardziej stymuluje jego rozwój. Podczas wspólnej nauki dzieci czują się akceptowane, zauważone a przede wszystkim kochane. Wyrabiamy w ten sposób poczucie bezpieczeństwa i wytrwałość w dążeniu do celu. Widząc Wasze zainteresowanie, dzieci wzbudzą w sobie wewnętrzną motywację do nauki, która zagwarantuje im sukces szkolny.

W załącznikach umieszczone zostały ćwiczenia, stymulujące prawą i lewą półkule mózgu oraz dokładne instrukcje wykonywania zadań. Materiały posiadają różne stopnie trudności, aby każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Pamiętajmy jednak, aby dzieci wykonywały jak najwięcej pracy sami przy jednoczesnym czujnym oku rodzica. Jeśli zauważamy, że dziecko nie radzi sobie z danym ćwiczeniem (pomimo wytłumaczenia i pomocy ze strony rodzica), wówczas zmieniamy ćwiczenie na łatwiejsze. Jeśli natomiast dostrzegamy zbyt łatwy poziom dla dziecka, wówczas sukcesywnie zwiększamy poziom trudności. Dajmy naszym pociechom trochę swobody i uważajmy, aby nie zniechęcić zbyt trudną tematyką.

Zachęcamy do pobrania materiałów, wydrukowania i oczywiście wspaniałej wspólnej zabawy. Razem osiągniemy sukces! Powodzenia!